Speeldata

21 maart 2025

Locatie

SPUI25, Spui 25-27, Amsterdam

Duur

1:30

Tickets

Gratis (vrije inloop)

Groepsportret OFF Think Tank II
Groepsportret Labs: Think Tank - OFF 2025

Wat betekent muziek voor wie we zijn?

Hoe klinkt ‘nationale identiteit’? Bestaat er zoiets als een Nederlandse of Europese muzikale identiteit? En wat kunnen we leren van het verleden? In de OFF Think Tank komen studenten en professionals een aantal keer samen om deze fundamentele vragen over de plek van opera in de wereld te verkennen. In discussies met inspirerende gastsprekers onderzoeken ze de relatie tussen muziek, nationale identiteit en politiek, en verkennen ze relevante vragen als: bestaat er zoiets als een specifieke Nederlandse opera- of muziektheatercanon? Waarom is de relatie tussen muziek en identiteit eigenlijk belangrijk?

Het traject wordt afgesloten met een openbare presentatie en discussie van deze zoektocht op het academisch-culturele platform SPUI25 op vrijdag 21 maart 2025, 17:00-18:30. Je bent meer dan welkom om je aan te sluiten bij de studenten als ze reflecteren op hun bevindingen van de OFF Think Tank.

De toegang is gratis, maar aanmelding is verplicht vanwege beperkte beschikbaarheid.

Muziek en nationale identiteit

De OFF Think Tank brengt studenten van de Universiteit van Amsterdam, Universiteit Maastricht en Radboud Universiteit samen met professionals om te onderzoeken hoe opera verbonden is met nationale identiteit.

In zeven voorbereidende sessies en vier intensieve festivaldagen verkennen de studenten het thema door middel van discussies, ontmoetingen met inspirerende gastsprekers en tot de verbeelding sprekende voorstellingen. De sessies worden geleid door Mirjam Zegers, een muziek- en literatuurwetenschapper met een uitgebreide muzikale, educatieve en curatoriële praktijk, zowel binnen Nederland als daarbuiten.

Voorstellings­informatie

Met studenten van de Universiteit van Amsterdam, Universiteit Maastricht en Radboud Universiteit (Nijmegen).

Studenten van de Universiteit van Amsterdam
Mika Alberg
Pascale Bosboom
Roisin Daly
Sandra Harminc
Unnur Hlíf Rúnarsdóttir
Yuni Zeng

Studenten van de Universiteit Maastricht
Sophie van Beers
Michela Pegurri
Sultan Prasasti

Studenten van de Radboud Universiteit
Caroline Couch
Eva García Moreno

Bestel kaarten

loading Tickets worden geladen...

Partners Opera Forward Festival 2025

Met dank aan het Cultuurfonds, mede dankzij het Romke Kalma Fonds en het Fonds Jong Talent